preloader

Trychologia

Badanie trychologiczne

Badanie trychologiczne wskazane jest w przypadkach każdego schorzenia skóry głowy i włosów. Badanie polega na szczegółowej weryfikacji stanu skóry głowy, stanu włosów, cebulek. Wykonywana jest trichoskopia czyli ocena stanu skóry głowy i utraty włosów oraz trichogram - wyrywanie odpowiedniej ilośic włosów z różnych miejsc na głowie w celu dokładnego oszacowania faz wzrostu, poziomu sebum, jakości cebulek. Badanie jest przeprowadzane w celu ustalenia przyczyny schorzenia oraz zalecenia odpowiedniego leczenia. Podczas badania weryfikowany jest poziom hormonów męskich, żeńskich, tarczycy, morfologii na podstawie wcześniej wykonanych wyników badań.

Przebieg i wywiad medyczny

Przebieg

Badanie trychologiczne ma charakter wieloetapowy, jego celem jest przeprowadzenie szeregu czynności, które umożliwią postawienie właściwej diagnozy.

Wywiad medyczny

To pierwszy, najdłuższy i bardzo istotny element badania. W związku z utajonym przebiegiem wielu schorzeń trycholog powinien szczególnie uważnie przeanalizować ostatnie 6 miesięcy od pojawienia się problemu, mieć wiedzę na temat wszystkich chorób przebytych w ostatnim czasie, istniejącyh chorób przewlekłych, występującyh alergii, przyjmowanych leków jak również sposób pielęgnacji skóry, stosowane preparaty, dieta, tryb życia oraz charakter pracy.

Należy ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta na daną chwilę. Bardzo ważna jest ocena obecnego stanu emocjonalnego, gdyż do gabinetu trychologicznego trafiają bardzo często osoby, które borykają się z problem wiele lat, zrezygnowane, ze schorzeniami, które zdecydowanie obniżają jakość ich życia. Opieka psychologiczna, wsparcie i pełen profesjonalizm powinny być sztandarową kwestią. Społeczeństwo cierpi na chroniczny stres, co dotkliwie odbija się na działaniu organizmu, to kolejny ważny i poruszany aspekt.
Podsumowaniem tej części jest analiza zebranych informacji z aktualnymi wynikami morfologicznymi.

Voucher

Masaż w gabinecie Body Relax to idealny prezent dla bliskiej nam osoby, pracownika lub partnera biznesowego

Jeśli nie masz pomysłu na niepowtarzalny prezent dla bliskiej Ci osoby, nie chcesz znowu kupować kwiatków, czekoladek czy tych samych kosmetyków kup zaproszenie na dowolny masaż lub zestaw zabiegów a obdarowana osoba na pewno będzie zadowolona.

Kup Voucher