preloader

Trychologia: Leczenie

Leczenie

W zależności od objawów, stopnia i charakteru schorzenia każdy przypadek wymaga innego podejścia terapeutycznego. Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń trychologa, które podają po wywiadzie i trichoskopii oraz uzbroić się w cierpliwość i sumienność w stosowaniu preparatów, gdyż ma to ogromne znaczenie dla osiągnięcia właściwego i długotrwałego efektu.

Główne metody leczenia

Pierwszym podstawowym krokiem, bez którego nie jesteśmy w stanie usunąć problemu jest zalecanie kuracji specjalistycznymi preparatami trychologicznymi. Skóra głowy i znajdujące się tam mieszki włosowe są bardzo wymagające odnośnie stosowanych preparatów i składników. Mieszki włosowe są najbardziej wrażliwym mini narządem ludzkiego organizmu stąd konieczność stosowania jedynie sprawdzonych receptur opartych na licznych, potwierdzonych badaniach skuteczności i bezpieczeństwa.

W zależności od problemu dobierany zostaje szampon, lotion, ampułki, peeling czy serum, które zawsze stosowane są indywidualnie zgodnie z potrzebami skóry głowy i włosów.
Uważa się, że standardowy czas kuracji trychologicznej powinien wynosić minimum 3 miesiące. Ulega to zmianom w zależności od problemu, stadium, wieku pacjenta itp.
Celem przyspieszenia efektów leczania lub gdy problem jest duży, do kuracji domowej, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów trychologicznych, zazwyczaj w odstępie co 2 tygodnie.

Istnieje ich już bogaty wybór, bardzo często są to zabiegi przyjemne, którym towarzyszy masaż relaksacyjny czy elementy aromaterapii.
W przypadkach, które tego wymagają zalecamy leczenie farmaceutykami, hormonami. Leczenie jest tak dobierane, aby było w 100% skuteczne i żeby pacjent w krótkim czasie mógł powrócić do stanu sprzed choroby.
W łagodniejszych przypadkach przepisujemy łagodne organiczne preparaty, które są w takich przypadkach najbardziej skuteczne i szybko akceptowalne przez organizm.

Zobacz także:

Voucher

Masaż w gabinecie Body Relax to idealny prezent dla bliskiej nam osoby, pracownika lub partnera biznesowego

Jeśli nie masz pomysłu na niepowtarzalny prezent dla bliskiej Ci osoby, nie chcesz znowu kupować kwiatków, czekoladek czy tych samych kosmetyków kup zaproszenie na dowolny masaż lub zestaw zabiegów a obdarowana osoba na pewno będzie zadowolona.

Kup Voucher